Na dlanuLog in

Turske serije & druzenje

Söz ......................

Share

descriptionRe: Söz ......................

more_horiz
pegica wrote:
Koliko sam citala negde na netu, Soz je ragjena po istinitim likovima, i svi su poginuli, taka da nas ocekuja tuga i suze, ali serija je prekrasna i oni su svi odlicni glumci!

Joj videla sam taj biser na Dazzlingu ne znam samo odakle im to. Söz je potpuno izmišljena priča, tako je pisalo na samoj uvodnoj špici, čak su i prvu scenu u prvoj epizodi promenili da se ne bi podudaralo sa stvarnim događajima, pa je ona eksplozija snimana u tržnom centru a ne na aerodromu kako je bilo najavljeno (jer se to zaista i dogodilo na Atatürku).
Dakle totalna fikcija, a ova mora da je pročitala kako se komentarise da je situacija u Siriji trenutno slična kao što je u seriji već ranije opisivano, pa je to "protumačila" na kineskom izgleda.

Sent from Topic'it App

more_horiz
ajmo ponovo drugi fragi 
-Karabatak je ranjen
-Nazli je oteta
-Nazli,Nazli,ćerko...
-ne mozemo da stupimo u vezu sa Cajlakom i Kesanlijem
-beziii
-do sada si se nosio sa svim teskocama i ovaj put ces. Sve ce biti dobro.
-daj Boze
- najverovatnije niko od nas nece izaci odavde ziv
-pripala nam je  cast da umremo  za  ovu zastavu
-imali smo cast da se borimo za Domovinu
-kao vas komandir i vas brat ...imao sam cast da se borim zajedno sa vama.
-oprositite za sve i ja vam oprastam

more_horiz
i treci :
-Tata
-sine ...kako si ?
-zabrinuo sam se sto si hteo da se sretnemo...
-postoji neko koga moramo naci.
-koga ? kazi
-sumnjam da iko zna gde se on nalazi ...njega su specijalno spremali za to da prodre medju nas
-on je vrlo pametan!Veoma mudar i veoma opasan !
zovu ga Derman!
Izvinjavam se za pravopis i ostale greske  fk

more_horiz
Holi wrote:

Joj videla sam taj biser na Dazzlingu ne znam samo odakle im to. Söz je potpuno izmišljena priča, tako je pisalo na samoj uvodnoj špici, čak su i prvu scenu u prvoj epizodi promenili da se ne bi podudaralo sa stvarnim događajima, pa je ona eksplozija snimana u tržnom centru a ne na aerodromu kako je bilo najavljeno (jer se to zaista i dogodilo na Atatürku).
Dakle totalna fikcija, a ova mora da je pročitala kako se komentarise da je situacija u Siriji trenutno slična kao što je u seriji već ranije opisivano, pa je to "protumačila" na kineskom izgleda.

Sent from Topic'it App

more_horiz
jos uvek nisam ovladala ovom tehnikama i novitetima

more_horiz
znam da Etem pise scenario al ajde ...uolasi me zena sa onim svi ce poginuti , mada znajuci Etema (iz vasih prica ) ni to nas ne bi trebalo cuditi ako se desi

more_horiz
zao mi je Cajlaka ...da li se pise nesto o njegovom novom angazmanu ili slicno ?

more_horiz

6:20
Massive Attack
Angel

5:01
Coldplay
Everglow (New Version by Chris Martin)

3:11
Arctic Monkeys
Love Is A Laserquest

3:36
Michael Kiwanuka
Cold Little Heart

1:27
Chris Martin
O (Live at SiriusXM)

4:46
Radiohead
Codex

more_horiz
muzika koju slusa Tolga ...planiram da ih sve potrazim i cujem...deluju mi zanimljivo

more_horiz
a evo i srpskom

more_horiz
tami kakav je bio film,ko je bolji frajer ,grey ili karasu  ob

more_horiz
Cao kokice,kasno je,sad sam dosla i izlaska ali reko da virnem............of of of ,sta je ovo dva fragija............hmmm.ne znam,videcemo..........ajde da uveu ovog nov dazlera ,ubiju Colu i iemo dalje..............strudlica i komutan vidimo ozbilji,zabrinuti.........of....nazli oteta,pa spasena,def ali dobro

more_horiz
ok .opet se komplikuje ,dali su po reklami,ok samo da se desava nesto,idemo dalje

more_horiz
marijancci wrote:
tami kakav je bio film,ko je bolji frajer ,grey ili karasu  ob
Canim,nista me ne pitaj,znci upisale smo se.mi stizemo sat vremena pre filma da kupimo karte,kad ono crveni tepih,novinari,zvanice doterane..kazem ja drugarici,bas su se potrudili da nas docekaju......hahhaha.............kad ono hebeno premijera black panter(marvelov,crni junak) i u svim bioskopima se daje samo taj film.znaci na petici smo se okrenule i odvezle do prve kafane sv pk1 laugh

more_horiz
pegica wrote:

Štrudlica i Sari -rekla bih
aaaaaaaaaa what is this!??!!?!??.......Holicim nije odgovorila na pegicino pitanje.........jel su ovo partners in crime ili na pauzi seta..............offfffffffffffffff

more_horiz
meni ne lici na aybuke

more_horiz
marijancci wrote:
meni ne lici na aybuke

NI meni,pre na Engina pk1

more_horiz

more_horiz
Evo citava,ne zezam se ,meni ovo deluje na musko a ne zensko..........ee sad

more_horiz
Otisla na spavanjac,pisemo se sutra canimke

more_horiz
evo je ona stupidna sa zvezdom..................wtf

more_horiz

more_horiz
Merhaba kızlar 🤗

Pegi ja mislim da će ih Ethem ipak pobiti do kraja sve u svojoj režiji, nema tu neke šanse za hepi endom no nadam se do tad nekoj boljoj priči od njega jer je ozbiljno počeo da se vrti u krug i ponavlja.
Juče je Ranini na svom portalu objavila da kao iznenađenje ulazi novi lik za Dermana. Vidim svi se nadaju nekom jakom starijem glumačkom imenu, od Barışa Falaya do Ozana Güven, rasprava na sve strane ko bi mogao biti. Kamo sreće da Tims za neki kvalitet odresi kesu.
U fragiju Yavuz i Bahar, kao bračni par sa stažom od 30 godina. Hoću scene gde nisu u problemima ili misle malo na svoje probleme, posvećeni jedno drugom, pa makar bila scena od 2 minuta. Ovo njeno večito tesenje i njegovo gel buraya i misli na šestom mestu mi je vec preko glave. Ako će da svede njihov odnos na to, makar se nadam za Yavuza da će pisati sa tim Dermanom uz Ağu dobar storilajn. Nemam ništa protiv Çaylaka, ali da se ja pitam, Hafiz i Çaylak out, novo sveže meso in.

Što se ove slike tiče, videla sam je prekjuče po tviteru, ali sam skoro sto posto sigurna da to nije Aybuke, vidim i drugi uglavnom tamo komentarisu. Čak je izgleda ipak muško.

Sent from Topic'it App

more_horiz
pegica wrote:
6:20
Massive Attack
Angel

5:01
Coldplay
Everglow (New Version by Chris Martin)

3:11
Arctic Monkeys
Love Is A Laserquest

3:36
Michael Kiwanuka
Cold Little Heart

1:27
Chris Martin
O (Live at SiriusXM)

4:46
Radiohead
Codex

Evo canım još 4 sa njegove plejliste, mnogo mi se sviđa njegov muzički ukus 😎

https://youtu.be/XcW65RJHWZU

https://youtu.be/MqoANESQ4cQ

https://youtu.be/HVRcbc5_WoI

https://youtu.be/9uR_1hTI6g4

Sent from Topic'it App

more_horiz
Off topic je ali sam naletela na ovo.
Jedna baka u Turskoj je non stop išla u isti market i zastajala da čita knjige, pa su joj napravili klupu pored.
Evo slike

https://twitter.com/norther0/status/964152185591394304

Sent from Topic'it App

more_horiz
juxxxxxxxu jutro moje komutanke drage...............aaaaaa ovo mi je tako secer,za bakciu..........ove stvari nas drze u nadi da nismo otisli u kuki i da je ostalo jos nesto normalno,ljudsko u nama........ rds

more_horiz
Citam ovo gore i ja se def slazem da Cajlak i Hafiz slobodno mogu out,herojskom smrcu ispraceni................ovaj damler nadam se da ce biti neko ,ko je placen vise nego jedan sladoled,dosta mi je ovih manekena i likova pokupljenih sa ulice..........treba nam neko mocno ime,da ne kazemo par imena...........

more_horiz
A zasto ste sigurne da cajlak gine,zao mi ga je,uticaj sto gledam soz u paru,a paru je cajlak omiljen i ne uzbudjuje se zbog penzosa sve dok radi adrenalin i akcije

more_horiz
pa nismo ubedjeni,nemam pojma da li ce ,samo kazem da bi bilo skroz ok,kao glumac je truba,sa su je truba,jedini dobar deo njegove price je anne...............hafiz s amolitvama mi je vise na nos izasao.........bilo bi dobro da smisli pricu i on pogine spasavajuci teroristkinju i ona iz zahvalnosti preda se vlastima ili sta znam,ubije colaka........ali gite bite..........ostali su ok,za sada i treba nam sveza krv i meso.............eto samo to kazem

more_horiz
pre svegaslazem se sa komentarom jedne devojke na tw............totalno mi je nerealno da svaka akcija prodje iliti zavrsi da mi pobedimo..........kako god ovi smisle,krenu,zakuvaju na kraju posmokinguju.........to je potpuno nerealno ,glupo i dosadno...........po meni bi morali da iammo barem svaku 3 epku sa velikim gubitcima i neuspelom akcijom,pa se onda vracamo i oporavljamo 2.......hbt ni oni umisljeni ameri ne snimaju serije ,akcione,gde non stop pobedjuju vec malo smiksaju,cisto da bude zanimljivije.....i to je ,,izmedju ostalog razlog sto je Cola postao presmesan i prejadan jer sve sto pocne ,bude ispredjen na kraju i onda tamo urla,baca sae,rezi i znoji se..................bas jadno ali kazem ,nisu glumic krivi,(najmanje Kilic) vec Etherm jer tako pise likove i pricu....................koliko god da je oborio rekorda i ne znam cega,totalno jadan rad Ethema i ako je iskren prema sebi,nadam se da to zna...........prva sezona def ali sve posle osim na skos ,ocajno

more_horiz
Vise ne znam sta da ocekujemo od.parova,kao da su sve price ispricane,nema euforije,nema strasti,kod nikoga,ako tu.ne.pokrene ethem stvari.pasce u onim abc kategorijama ,i kod.mene ,volim akciju ali zacini je malo romantikom ,ali smislenom,pa ljudi su nisu roboti aman

more_horiz
Tacno je napisao colaka po.meri turske publike,ono terorista sam ali dzaba,ne.mogu protiv vas,i kako da mu.ne idu na koncerte,najbolji terorista ikad hahaa

more_horiz
marijancci wrote:
Tacno je napisao colaka po.meri turske publike,ono terorista sam ali dzaba,ne.mogu protiv vas,i kako da mu.ne idu na koncerte,najbolji terorista ikad hahaa
laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh .....evet

more_horiz
marijancci wrote:
Vise ne znam sta da ocekujemo od.parova,kao da su sve price ispricane,nema euforije,nema strasti,kod nikoga,ako tu.ne.pokrene ethem stvari.pasce u onim abc kategorijama ,i kod.mene ,volim akciju ali zacini je malo romantikom ,ali smislenom,pa ljudi su nisu roboti aman
Upravo tako,postao je predvidiv i dosadan,sa parovima ali i akcijama.sve zapocinje slicno ili isto i zavrsava identicno_mi pobedimo................mislimmmmmm..............ovo za parove,koje parove???...........na zalost nismo videli za sezonu i po niti jedan par ,koji je imao razradjenu,smislenu pricu,sve je tu,ponajpre one (zenske) su tu radi kao nekog balansa u ekipi.........pusto sam razocarana i ljuta jer je covek imao i jos uvek ima u ruci najgledaniju,voljeniju seriju i publiku na svojoj strani,mogao je,morao je to sve drugacije da iskorisit jer da se ne lazemo,POyraz kao njegovo najjace delo(ja i ne znam za druga hahahahhah) nije uopste bio sveopste obozavan i gledan,yok..........vec od strane onoh ,ipak sa malo vecim IQ,koji su enormano uzivali u zapletu,viepsrenim dijalozima i odlicnim glumcima.ali kazem,pa oni su trecu sezonu kotirali tamo negde osrednje...........verujem da je barem 30% fanova,koji sad gledaju Soz,pocelo zbog POyraza i svega toga,da se ne ponavljam ali polako odustaju jjer vide da ovde Ethema nema ni u naznakama...................zaista ne razumem,zasto se ne pozabavi malo svojim likovima i kao sto smo rekle,ne zelis ili ne moze ljubav,ok nema probelam,daj se onda pozabavi likovima kao sto je Yavuz,baba,Colak,ambasador,akcije koje imaju smisla i dubinu itd itd itd........ali nigde nista........i da zakljucim,vec smo sve rekle,def gledam do kraja jer sam se zakacila(kao bull terijer) za Sarija i ne pustam i gledacu,makar lezao u blatu do kraja seozne ali hebeno samo zelim reci...............MALESEF.MALESEF.........MALESEF

more_horiz
Cure drage sve se slažem, zao mi je što je Ethem toliko podbacio u razvoju likova, a toliko je baš u tom segmentu u startu obećavao i išao da su seriju voleli da prate i zbog velike ljudskosti u njoj a ne samo akcije. A sad podilazi raji i drže se da ne izgube i Total od Çukura ovim bednim humorom i we are the strongest akcijama. Jer pobogu šta će raja da kaže ukoliko bi njihovi kahramanı izgubili koju epizodu od zlih terorista, ko je jači od Turaka na ovom svetu i bla bla truć u Valter brani Sarajevo fazonu. Daleko je Amerika po tim shvatanjima za njih. U Američkoj seriji Keri Mathison rodi dete teroriste, koji se jeste pokajao do kraja i iskupio, ali alooooo zamislite ovde tako nešto. Mislim da bi zapalila rulja Star tv zgradu.
Al sve to po strani, uz silan patriotizam i nerealne super vojnike, mogao je da da mnogo više prostora razradi likova i da napravi neku hijerarhiju. Ono Yavuz je glavni lik, sve ostalo piramidalno dole malo i dozirano. Najviše je trebalo u ovoj sezoni da plete oko Yavuza, Age i Bahar. Ali... mi dobijemo Kesanlijeve retardirane scene i priče, FeySu kao neki primer duboke ljubavi i sl gluposti. Znaci taman po merilima raje za koju je scenario Poyraza Džojsov Uliks, dakle potpuno nerazumljiv i samim tim dosadan. Što pliće to za raju bolje, MirJam je tu vrhunac literature za njih. Nije ni Çukur bolji po tome, osim Vartolija, svi likovi prazni, samo se puca i sila vlada, zato i oni imaju visok rejting.
Što se ženskih likova tiče, moje mišljenje je da je Ethem u startu odlučio da ih svede na fikuse, jer kome tu dati da glumi neki dublji karakter kad su sve blagi užas (čast ovoj što glumi Şükran i Feyzovu mamu).
Lako je njemu bilo pisati Semu i Ayşegül sa onakvim glumicama koje to ne samo da mogu da nose, već oblikuju lik po svojim merilima i načine ga upravo zato legendarnim (off topic da se nadovezem na Burçin i pljuvanje žene od strane Tubinih fanova, odnosno Murat Tuba fanova. Koliko su ženu vređali zbog nekih izmišljenih priča o trouglu, a ruku na srce, što se glume tiče, Burçin je 3 klase iznad Tube. I btw skoro joj je Burçin lajkala sliku sa promocije satova, tako da verujem da su te dve žene oduvek bile u dobrim odnosima, srećom se ne obazirući na sulude fanove).

Ali sta je tu je, nadam se dobroj priči oko Dermana, parovi mi vise nisu interesantni, pa ni YavBah ako nastave ovako, ali Tolgu gledam do poslednjeg daha 😂😋😍

more_horiz
Ni ja ne mislim da Çaylak gine već da je navlakuša, samo pišem da po meni slobodno može, ustvari Hafiz mi je prvi za odstrel, pa onda Feyzo, ostali nek produže uz neka nova pojačanja. Koliko god rejting išao gore dole, sasvim je dovoljno visok da može u treću sezonu a ne mogu da gledam iste sporedne likove, po meni istrošene, i u sledećoj. Some flesh blood I need 😉

Sent from Topic'it App

more_horiz
Nova slika 😋

Sent from Topic'it App

more_horiz
I ono što sam se nadala da će ipak biti samo trač se obistinilo nažalost kao istina.
Ima scena u Çukuru gde Vartolu dosta psuje i na TV je puštena uz silan BIP ali na internetu normalno bez cenzure.
I evo ih i zbog interneta RTÜK kaznio. Dakle cenzura će biti totalna, kažnjava se psovanje i ljubljenje, gledaćemo silovanje i mafijanje bez cenzure.

https://twitter.com/TvDunyasii/status/964812882822205440

Sent from Topic'it App

more_horiz
PA znaci haos,evo citam Holi ovo gore,ne znam,zaista ne znam.ovo mracnjastvo mi je strava............danas smo se malo pozabavili time i na kpa temi..strasno.......sigurno znas i vise nego kao kratku informaciju,ovaj slucaj kod njih,silovanja 3 godisinje devojcice koaj umrla od fizickih povreda............evo jezim se i dok kucam........ovo za Ethema i POykija,naravno ,on je imao ekipu ludacku,znaci i nasporedniji lik je bio glumacki maestro,pa daim aj episao teleimenik,oni bi ubacili nesto ludacko i odvalili a kamalo sto je pisao legendarne replike itd............malesef,ne konta covek da Tolga ima isti ako ne i veci talenat od Ilkera,da ne kazemo bolji izgled i da je spreman nositi se sa svim,sto mu ovaj servira ali eto on ga idalje drzi na US................hbg

more_horiz
To za dete znam, toliko je jezivo da ne znam kako da se ni izrazim. Juče je i danas haos na tviteru, javne osude vlasti što se za ovakve stvari slabo ko osudi (u ovom slučaju verovatno hoće, al kad sam videla liste sličnih događaja sa malo starijom decom ostala sam zgranuta jer su počinioci ili nekažnjeni ili jako smešno kažnjeni, da ti ne pominjem da odrasle žene takve stvari i ne prijave jer znaju da im ne vredi još će biti i optužene da su same izazvale), narod piše komentare, očajni su svi, ali sve to bude nekoliko dana, ozbiljne mitinge u toj diktaturi ne mogu ni da organizuju, i posle se sve zataška.
Nažalost, trend pedofilije i urušavanja svih ženskih prava je u ogromnom porastu u celom svetu, a ne vidim ozbiljnu rešenost nigde da se drakonskim kaznama tome stane na kraj. Političari glave u pesak, verske vođe se prave mutave i nema tome kraja.

more_horiz
dEVOJKE ,PRORADIO JE TABANKO,PROVERITEEEEEEEEEEEEEEEE

more_horiz
marijancci wrote:
A zasto ste sigurne da cajlak gine,zao mi ga je,uticaj sto gledam soz u paru,a paru je cajlak omiljen i ne uzbudjuje se zbog penzosa sve dok radi adrenalin i akcije

Marijanci, 
u fragiju se vidi da oficir dolazi kod njih kuci  u pratnji one dve zene ...
a porodicama tako javlaju da je neko poginuo ,secas se Ahmet Kartala u prvoj sezoni..a i u ozetu pise da Cajlak umire Kesanliju na rukama

more_horiz
devojke ja ne mogu da se ulogujem na tabanka.............samo mi vrti i onda kaze error

more_horiz